Kryesore

Rezultati i zgjedhjeve, Memli Krasniqi: Populli i ka kthyer shpinën Albin Kurtit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:54 - 14/11/21 |
Opi Nion

Me 9 komuna të fituara në raudin e dytë të zgjedhjeve vendore në Kosovë, Memli Krasniqi ka folur për një natë të madhe për PDK-në.  Në një dalje publike, ai u shpreh ndër të tjera se skena politike ka ndryshuar dhe populli i Kosovës i ka kthyer shpinën Albin Kurtit.

“Populli i Kosovës ia ka kthyer shpinën Vetëvendosjes dhe Albin Kurtit sepse ia ka kthyer shpinën modelit të sundimit nga një njeri. Skena politika ka ndryshuar, s’ka më një forcë politike dominuese”, tha Krasniqi./Opinion.al

 

Pas