Aktualitet

“Rezidencë si e të pasurve për të varfërit”,Rama inspekton punimet në Bubq


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:37 - 21/05/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama këtë të premte i shoqëruar nga ministri për Integrim, Arben Ahmetaj  ka qenë në Bubq, ku ka inspektuar punimet në kuadër të procesit të rindërtimit.

Ai ka premtuar që në fund të kësaj vere, 120 familje do kenë apartamente të reja në 7 pallate dhe 75 banesa individuale.

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj gjatë inspektimit të zonës, tha se “për banesat individuale kemi rreth 40-50 ditë punë, për pallatet dorëzohen në 25 qershor të shtata“.

Ndërsa kreu i qeverisë tha se zona duhet t’i ngjajë rezidencave ku jetojnë të pasurit, por të jetë për njerëzit e varfër.

“Kjo duhet bërë rezidenca e atyre oligarkëve, por për njerëzit e thjeshtë, meqë u ka mbetur goja, rezidencë si e të pasurve por për njerëzit e varfër, kjo është”, tha Rama./Opinion.al

 

Pas