Aktualitet

Reshjet/ARRSH: Nuk ka probleme në qarkullimin e mjeteve në akset kombëtare


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:53 - 09/01/21 |
Opi Nion

Pas problemeve të krijuar në disa rrugë të vendit nga reshjet intensive të shiut, ka reaguar Autoriteti Rrugor Shqiptar.

Përmes një postimi në “Facebook”, ARRSH ka dhënë informacion në lidhje me situatën në rrugët e Shqipërisë.

ARRSH njofton se aktualisht nuk ka probleme me qarkullimin e mjeteve në akset kombëtare. Sipas këtij njoftimi, në Kalimash-Fushë Arrëz po punohet për pastrimin e plotë të rrugës.

 “Kompanitë e mirëmbajtjes kanë qenë në terren dhe kanë bërë të mundur pastrimin e rrugës, si në Kalimash-Fushë Arrëz ku po punohet akoma për pastrimin e rrugës, Elbasan-Peqin, Berat-Çorovodë, Peshkopi-Qafë Drajë km 30.5, Sarandë-Borsh ku janë instaluar neë jersey dhe sinjalistika provizore”, thuhet në njoftimin e ARRSH-së./ Opinion.al

Pas