Rajoni

Reshje shiu dhe përmbytje në Greqi, humb jetën një zjarrfikës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:56 - 01/02/21 |
Semiljana Azizi

Greqia është përfshirë nga moti i keq me stuhi dhe reshje të shumta shiu, tekas nga kjo situatë është shënuar një viktimë. Mediat greke bëjnë me dije se viktima është një zjarrfikës i gjendur në Apalos.

Mësohet se zjarrfikësi humbi jetën në krye të detyrës, teksa ishte duke shpëtuar disa nxënës të bllokuar nga uji në një shkollë fillore.

Ndërsa ekipet e zjarrfikësve po shkonin në Apalos. Shoferi doli nga kamioni dhe uji i vrullshëm e mori përpara”, tha për protothema.gr zëvendës guvernatori rajonal , Dimitris Petrovic.

Ndërkaq, shiu vijon të jetë intensiv në të gjithë zonën e Evros duke shkaktuar kështu edhe përmbytje të mëdha në rrugë./Opinion.al

Pas