Aktualitet

Reshje dëbore në Llogara, apel për drejtuesit e automjeteve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:20 - 15/01/21 |
Semiljana Azizi

Kanë rinisur sërish reshjet e dëborës në Llogara mbrëmjne e sotme, teksa temperaturat janë ulur ndjeshëm.

Raportohet se reshjet e dëborës janë duke rënë me intensitet të lartë por aktualisht nuk ka probleme në qarkullimin e automjeteve. Për situatën, autoritetet kanë apeluar drejtuesit e mjeteve që të bëjnë kujdes dhe të përdorin zinxhirit dhe gomave të dimrit për udhëtim më të sigurt e për të shmangur kështu aksidentet.

Prej dy ditësh temperaturat kanë pësuar rënie të ndjeshme, teksa reshjet e dëborës dhe ngricat kanë qenë prezent në pjesën më të madhe të territorit. /Opinion.al

 

Pas