InstaBIZ

Reperit të famshëm i vjedhin shtëpinë, postojnë foto në Instagramin e tij


               Publikuar në : 16:10 - 17/04/19 |
el ida

Fati i keq duket se nuk po i ndahet reperit të njohur, Soulja Boy. Ndërkohë që ai gjendet pas hekurave duke vuajtur dënimin për shkeljen e lirimit me kusht, shtëpia e tij në Los Angeles, është grabitur.

Një grup prej pesë të meshkujsh të paidenfitikuar kanë vjedhur vilën luksoze të reperit 28-vjeçar. Bizhuteri me vlerë 500,000 dollarë, ora luksoze,  100,000 $ para, si dhe një iPhone besohet se janë grabitur nga banesa e reperit, shkruan “TMZ”.

Sipas policisë të dyshuarit duket se kanë fituar akses edhe në llogarinë e reperit në Instagram duke përdorur telefonin celular të vjedhur dhe duke postuar foto të bizhuterive të grabitura, për rreth 6 milion ndjekës të tij.

Kujtojmë se arrestimi i reperit erdhi pasi autoritetet gjetën municione në rezidencën e tij teksa ekzekutonin një urdhër-kontrolli gjatë muajit shkurt. Reperi i njohur amerikan është përfshirë në disa skandale me ligjin, kryesisht lidhur me lëndët narkotike./Opinion.al

Pas