InstaBIZ

Reperi i njohur pëson overdozë nga droga, në gjendje kritike për jetën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:32 - 03/04/21 |
Opi Nion

Reperi i njohur amerikan DMX ka kaluar overdozë, për shkak të konsumimit të lëndëve narkotike.

Sipas mediave të huaja DMX është dërguar me urgjencë në spital në Ëhite Plains, Neë York në gjendje  koma.

Sipas raportimeve gjendja e tij shëndetësore nuk paraqitet aq e mirë. Mendohet se ngjarja me këngëtarin ka ndodhur rreth orës 23.00 të ditës së djeshme.

Kujtojmë se DMX, i cili ishte themeluesi i Ruff Ryders, ka luftuar me abuzimin me substanca narkotike dhe ka qenë në rehabilitim disa herë. Periudha e tij e fundit e rehabilitimit në 2019 ndodhi, për shkak se ai përfundoi një dënim me burg 12-mujor për evazion fiskal./Opinion.al

Pas