Kryesore

Rënie e temperaturave dhe reshje në veri, parashikimi i motit sotBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:33 - 06/11/22 |
Opi Nion

Gjatë 24 orëve të fundit vendi ynë do të jenë nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme që do të sjellin vranësira të shpeshta në të gjithë territorin, por më të theksuara në lindje të Shqipërisë.

Në ultësirën perëndimore parashikohen reshje të dobëta shiu, ndërsa në zonat malore reshjet parashikohet të jenë në sasi më të mëdha.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 21°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

 

Pas