Rajoni

Rënie e lehtë e rasteve të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:30 - 04/10/20 |
Al Do

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një rënie të lehtë të rasteve nga COVID-19 pas disa ditësh ku ishin shënuar rritje të tyre.

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka informuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 1,350 teste të bëra, janë regjistruar 191 raste të reja me Covid 19 dhe 3 viktima u shënuan sot, teksa dje kishte 225 dhe 6 viktima.

Numri i përgjithshëm i të rasteve me Covid-19 në vendin fqinj nga fillimi i epidemisë është 18,790, numri i pacientëve të shëruar është 15,341, numri i të vdekurve është 756, ndërsa për momentin numri i rasteve aktive në vend është 2693.

Në krahasim me vendet e tjera të rajonit të Ballkanit Perëndimor, këtë fillim tetori Maqedonia e Veriut ka shënuar një shtim të infektimeve masive dhe viktima gjithashtu./ Opinion.al

Pas