Sport

Rëndohet gjendja e Maradonës, do të operohet me urgjencë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:14 - 03/11/20 |
Al Do

Gjendja shëndetësore e Diego Armando Maradonës është rënduar. “El Pibe d’Oro” do të operohet me urgjencë në tru.

Legjenda e futbollit botëror, i cili aktualisht është trajner i Gimnasia La Plata, ka një mpiksje gjaku mes kafkës dhe trurit, që është evidentuar pas analizave që bëri kur u shtrua në spital.

Fillimisht, Maradona u shtrua për anemi dhe depresion, por tani problemi është më i qartë. /Opinion.al

Pas