Bota

Regjistrohen 878 raste të reja me koronavirus në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:56 - 25/08/20 |
Al Do

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 4 viktima nga koronavirusi, duke e çuar totalin në 35.445 që nga fillimi i emergjencës shëndetësore.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, sot u regjistruan edhe 878 raste të reja pozitive (dje ishin 953).

Numri total i rasteve me Covid-19 në Itali është 261 174.

Në vend sot pati edhe 353 pacientë të shëruar për një total prej 206.015

Në Rajonin e Lombardisë gjatë 24 orëve të fundit u raportua për 0 viktima dhe 119 raste të reja pozitiv.

Që prej fillimit të pandemisë në Rajon totali i vdekjeve ka shkuar në 16 857 kurse numri i përgjithshëm i të infektuarve është rritur në 98.545. /Opinion.al

Pas