Sport

Real Madrid bën blerjen e parë, merr në ekip mbrojtësin gjermanBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:59 - 02/06/22 |
Opi Nion

Real Madrid ka afruar në ekip mbrojtësin gjerman, Antonio Rudiger. 29-vjeçari ka nënshkruar një kontratë 4-vjeçare me klubin që sapo ka fituar Champions League, duke mbyllur aventurën te Chelsea.

Rudigerit i skadoi kontratë me londinezët, kështu që Real nuk shpenzoi për blerjen e tij.

Sipas “AS”, qendërmbrojtësi do të përfitojë rreth 10 milionë euro në sezon, po aq sa David Alaba.

Antonio Rudiger ka fituar me Chelsea 1 Champions, 1 Europa League, 1 Botëror Klubesh, 1 Superkupë Evrope dhe Kupë Anglie. Gjithashtu, është përfshirë në formacionin më të mirë të Champions League në dy edicionet e saj të fundit.

Pas