Rajoni

Raste të larta infektimesh në Greqi, shënohen 39 viktima nga COVID


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:44 - 27/05/21 |
Opi Nion

Greqia ka regjistruar në 24 orët e fundit 1 905 persona të infektuar me COVID-19.

Sipas autoriteteve shëndetësore kanë humbur jetën 39 persona nga virusi. Bëhet me dije se aktualisht në të gjithë Greqinë numri i pacientëve që janë në intubim ka shkuar në 540.

Ndërsa ditën e djeshme në Greqi pati 1 577 infektime dhe 44 vdekje, ndërkohë në intubim ishin 547 persona./Opinion.al

Pas