Kronikë

Kush është 19-vjeçari i plagosur në Tiranë, identifikohet autori


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:11 - 27/05/21 |
Opi Nion

Në foton e mësipërme shfaqet 19-vjeçari që mbeti i plagosur pasditen e kësaj të enjteje në rrugën “Liman Kaba”.  Sipas policisë ngjarja ndodhi në afërsi të një lokali, në rrethana ende të paqarta.

Paraprakisht dyshohet se fillimisht 19-vjeçari është konfliktuar me dy persona. Ndërsa më pas konflikti ka degraduar në përdorimin e armës të zjarrit.

Aktualisht 19- vjeçari ndodhet në spitalin e Traumës jashtë rrezikut për jetën, ndërkohë që është identifikuar autori i plagosjes. Ai është shtetasi Klajdi Kodra nga Laçi.

Pas ngjarjes autori u largua me shpejtësi teksa policia e ka shpallur në kërkim dhe po punon për kapjen e tij./Opinion.al

Pas