Kronikë

Ranë nga lartësia tek “Syri i Ciklopit”, turistët transportohen në spitalBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:12 - 18/06/22 |
Opi Nion

Policia e Tiranës u ka ardhur në ndihmë dy turistëve pasi kishin rënë nga lartësia në vendin e quajtur “Syri i Ciklopit”.

Turistët e plagosur janë identifikuar me inicialet D. K., 50 vjeçe dhe K. K., 80 vjeç.

Duke vlerësuar rrezikun për transportimin e të dëmtuarve me barrelë, nga vendi ku kishin rënë, deri te ambulanca, është bërë e mundur që me një helikopter, të transportohen për në Spitalin e Traumës./ Opinion.al

Pas