Aktualitet

Lezhë/ Vijon zjarri i përmasave të mëdha në TaleBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:45 - 18/06/22 |
Opi Nion

Vijon të jetë aktiv zjarri i rënë në zonën kënetore pranë bregdetit të Tales në Lezhë.

Raportohet se deri më tani janë djegur rreth 20 hektarë shkurre dhe bimësi, ndërsa aktualisht është në rrezik një biznes i cili  ndodhet afër zonës së përfshirë nga  flakët.

Prej orëve të pasdites zjarrfikësit e Lezhës ndodhen në terren dhe po punojnë për shuarjen e flakëve, të cilat të favorizuar dhe nga era janë përhapur në disa drejtime.

Pas