Te Fundit

VIDEO/Rama vs Basha, kush gënjeu për Sadri Abazin?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:00 - 30/10/15 |
b.f

TIRANË – Kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës Lulzim Basha janë përplasur në distancë nga studio e ‘Opinion’ për tenderat që opozita akuzon se i kanë marrë deputetë apo njerëz të afërt të PS. Kontretisht për deputetin-biznesmen të PS Sabri Abazi, PD thotë se ka marrë tender me vlerë 970 mln lekë nga OSHE. Kryeministri Rama nga studio e ‘Opinion’ e hodhi poshtë duke thënë se kompania është e dy vëllezërve nga Kosova por që kanë zyrat në pallatin e Sadri Abazit. Basha e konsideroi qesharake këtë mbrojtje duke thënë se për çudi “kjo kompania që ka marrë tenderin jo vetëm ka selinë në pallatin e Sabri Abazit por ka edhe drejtues ligjor Arbër Abazin, nipin e deputetit.

Deklarata e Ramës në ‘Opinion’

Sabri Abazi mbrohet vetë ore, por dua të them se këto janë skandale. Këto janë skandale që thonë këta (PD). Bëhet fjalë për një kompani që ka marrë tendera dhe është e themeluar në Kosovë. Sabri Abazi nuk është asgjëkundi dhe kush ishte argumenti i opozitës: Ka një zyrë me qira në aktin e 8 në pallatin e ndërtuar nga Sabri Abazi !!

Basha në Opinion për Ramën e Abazin

Sabri Abazi…mirë zyra qenka raastësi, po përfaqëses ligjor i kësaj kompanisë që ka marrë tenderin e dini që është Arbër Abazi, nipi i tij? Apo edhe kjo është rastësi. Ky (Rama) rastësisht i jep 970 mln lekë tendera nga këto të OSHEE që i ka me shumicë, Arbër Abazit, meqënese nuk e ka asgjër deputetin Sabri Abazi.

https://www.youtube.com/watch?v=KBdEKt4fOek&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=pHqcCiVQNoI&feature=youtu.be

 

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. Po kjo ben MUUUUUUU
    Jemi mesuar me keto historite biznesi ne emer te vllait, te tezes, te halles….
    Sadriu ka ne fakt nevoje per ato se ka harxhu shume ne fushate.

Pas