Politikë

Rama uron Abazoviçin: Tre shtete në Ballkan me kryeministra shqiptarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:30 - 28/04/22 |
Opi Nion

Dritan Abazoviçi është zgjedhur kryeministri i ri i Malit të Zi. Kryeministri Edi Rama nëpërmjet  një postimi në rrjetet sociale, ka uruar Abazoviçin duke shkruar “Kush do ta kishte besuar dot deri dje se Ballkani me 6 shtete do të kishte 3 kryeministra shqiptarë”.

Kreu i qeverisë shqiptare shkruan se tani është radha e kryeministrave që të japin provat si ndërtues urash për paqe dhe mirëqenie për të gjithë.

Postimi i Ramës:

I lumtur që DritanAbazovic është nga sot kryeministri i Malit të Zi!Kush do ta kishte besuar dot deri dje se Ballkani me 6 shtete do të kishte 3 kryeministra shqiptarë. Na takon ne të japim provën si ndërtues të mirë urash për paqe mes të gjithëve e mirëqenie për të gjithë.

Pas