Kryesore

Rama thumbon Berishën: Fshatrat nuk kanë pasur 24 orë ujë as kur “non grata”…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:59 - 22/07/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka thumbuar përsëri kryetarin e PD, Sali Berisha i cili së fundmi u shpall non graa dhe nga Britania e Madhe.

Nga Pogradeci, ku është takuar me krybashkiakët,  tha se fshatrat në Shqipëri nuk kanë pasur asnjëherë 24 orë ujë, edhe kur “non grata”, duke iu referohet Berishës ishte komunist

Në takimin me kryebashkiakët në Pogradec, u nënshkrua marrëveshje për krijimin e shoqërive të reja të Ujësjellësave në bashkitë e qarqeve Gjirokastër, Lezhë, Fier, Elbasan, Lushnje.

Fshatrat nuk kanë pasur 24 orë ujë  në kohën e non gratës kur ishte komunist. Sot kemi 24 orë ujë në zonat që janë pranë zonave urbane. Kjo është një nga ato gjëra për të cilat historia do të jetë falënderuese për PS. Kjo është ajo për të cilin shqiptarët do të shohin hajër pas 30 vitesh, në rast se do të ketë sukses do të vazhdojë më tutje”, deklaroi Rama.

Pas