Politikë

Hapet gara për zgjedhjen e lidershipit të ri të FRPDBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:45 - 22/07/22 |
Opi Nion

Është hapur zyrtarisht gara për kreun e ri të FRPD. Në vendimin e firmosur nga Sekretari i Përgjithshëm i FRPD, Grigels Muçollari thuhet se afati për të dorëzuar kandidaturën është data 28 korrik 2022.

Bëhet e ditur se dokumentacioni i nevojshëm kërkon edhe një CV, letër motivimi, fotokopje të diplomës së arsimit të lartë, si dhe kualifikime të tjera.

FRPD drejtohet ende nga Belind Këlliçi i cili dha dorëheqjen në 11 nëntor të 2021.

Pas