Te Fundit

Rama: Thirrja ushtar nga Greqia e shefit të kabinetit të MPJ, është normale


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:13 - 22/10/15 |
root

Kryeministri Edi Rama nuk ka evidentuar asnjë problem në lidhje me dy çështje të nxehta që lidhen me politikat e jashtme të Shqipërisë siç është rasti i ambasadorit shqiptar në OSBE, të cilit i është prerë rroga dhe qeraja si edhe të shefit të kabinetit në Ministrinë e Jashtme, i cili është thirrur të kryejë shërbimin ushtarak në Greqi. Për çështjen e parë Rama tha se nuk ka asnjë veprim prej coëboy, por ka një ligj të ri për shërbimin e jashtëm, ndërsa për Shefin e Kabinetit të Ministrit të Jashtëm nuk ka asnjë problem, pasi sipas Ramës ai “është thirrur, ka paguar detyrimet ndaj shtetit grek dhe nuk nuk ka asgjë anormale”

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas