Aktualitet

Rama takon një tjetër Lulzim Basha në kantier: Nuk flenë të gjithë gjumë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:44 - 03/02/21 |
Doriana Çepunaj

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ministri për rindërtim, Arben Ahmetaj dhe kryebashkiaku i Shijakut, Elton Arbana këtë të mërkurë inspektuan kopshtet dhe shkollat që janë rindërtuar pas tërmetit të 26 nëntorit.

Gjatë vizitës, Rama është takuar me një punonjës të kantierit të quajtur Lulzim Basha. Në momentin që mësoi se ai është punonjësi më i mirë kreu i qeverisë nuk kurseu batutat duke thënë se jo të gjithë ata që kanë emrin Lulzim Basha flenë gjumë.

Elton Arbana: Firma ka shtuar kapacitetin e të punësuarve, 20 të punësuar më shumë.

Edi Rama: Murin mos e lini pa sistemuar deri në fund!

Elton Arbana: Po po, edhe murin do ta sistemojmë.

Elton Arbana: I punësuari më i fundit është Lulzim Basha që ka një manovrator.

Punëtori: Është punëtori më i mirë që kemi.

Edi Rama: Po tashi nuk do jenë të gjithë si Lulzim Basha që fle gjumë, do ketë dhe nga ata që punojnë.

Pas