Aktualitet

Rama takon George Soros: Mik i çmuar dhe mbështetës i Shoqërisë së Hapur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:40 - 23/09/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama është takuar në Nju Jork me George Soros. Lajmin e bëri të ditur vet kryeministri nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

Krahasa fotos, Rama shkruan se Soros është një mik i çmuar i tij dhe një mbështetës i shoqërisë së hapur.

“Në Nju Jork me mikun e çmuar George Soros, një mendje e rrallë dhe një mbështetës i palëkundur i Shoqërisë së Hapur”,-shkruan Rama.

Kryeministri Edi Rama ndodhet në SHBA në kuadër të mbajtjes së Asamblesë së Përgjithshmë të OKB./Opinion.al

Pas