Politikë

Rama: SHBA-të do ta rrisin shumën e deklaruar në Bruksel për rindërtimin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:40 - 19/02/20 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasa takimit me ambasadoren e SHBA në vendin tonë Yuri Kim, e cila u shpreh më herët se është takuar me presidentin Ilir Meta edhe kreun e PD Lulzim Basha.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama ka falenderuar Yuri Kim, pasi sipas tij, SHBA do ta rrisin shumën e deklaruar në Bruksel për Rindërtimin.

Po ashtu, kryeministri shkruan se me SHBA do të nis dhe ouna për Akademinë e Transparencës.

Reagimi

Falenderoj ambasadoren e SHBA për lajmin e mirë se SHBA do ta rrisin shumën e deklaruar në Bruksel për Rindërtimin

Nisja e punës së përbashkët për Akademinë e Transparencës realizon një kërkesë tonën ndaj miqve të çmuar për ta bërë Rindërtimin shembull edhe në këtë aspekt./ Opinion.al

Pas