Aktualitet

Rama publikon pamjet nga ura që lidh Tiranën me veriun


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:18 - 12/07/21 |
Opi Nion

Pasditen e sotme kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetet sociale pamje të urës së Urës së Tapizës, pjesë e rrugës nacionale Tiranë-Shkodër, që lidh kryeqytetin me veriun e vendit.

Kreu i qeverisë shkruan krahas pamjeve se deri tani janë realizuar 48% e punimeve, teksa shton se projekti do të përfundojë brenda vitit dhe do të garantojë transport të sigurt për udhëtarët e këtij aksi.

 “Vijon puna për ndërtimin e Urës së Tapizës, pjesë e rrugës nacionale Tiranë – Shkodër, ku deri tani janë realizuar 48% e punimeve. Projekti që do të përfundojë brenda vitit do të garantojë transport të sigurt për udhëtarët e këtij aksi”, shkruan Rama./ Opinion.al

Pas