Aktualitet

Rama publikon pamjet nga projekti për portin e Durrësit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:45 - 17/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka postuar në “Facebook” pamjet projektit të për Portin e Durrësit.

Investimi prej 2 miliardë eurosh në portin e ri të Durrësit pritet të përfundojë në vitin 2026.

Parashikohet ndërtimi i një porti marinë, me jahte, hotele, qendra tregtare dhe ambiente argëtuese./ Opinion.al

Pas