Kryesore

Rama-protestuesve: Kjo protestë është një turp kombëtar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:23 - 14/03/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama është në një takim me pensionistët, ku po flet për paketën mbështetëse të qeverisë. Ai përmendi gjithashtu protestën që prej ditësh po zhvillohet në vendin tonë kundër rritjes së çmimeve të naftës por edhe ushqimeve.

“Unë e përsëris ajo protestë është një turp kombëtar, faktet janë aty dhe kujtesa e secilit munda ta konfirmojë. Nuk ka pasur Shqipëria qeveri më të vëmendshme ndaj protestave në këto 8 vite. Në këto vend haje plumbit ballit kur dilje në protestë, por ne i kemi dëgjuar protestat me respekt”,-tha Rama.

Pas