Aktualitet

Rama pritet me protesta në Gjirokastër, protestuesit përplasen me policinë


               Publikuar në : 19:14 - 23/06/19 |
Al Do

Mbërritja e Kryeministrit Rama në Gjirokastër është shoqëruar me protesta të mbështetësve të opozitës të cilët kanë tentuar të bllokojnë rrugën nacionale.

Nga ana tjetër policia ka reaguar duke u munduar ti zhvendosë protestuesit në anë të rrugës për të mos lejuar bllokimin e rrugës. Kjo ka sjellë dhe përplasje mes protestuesve dhe policisë.

Këtë pasdite Kryeministri Rama kishte paralajmëruar takimin e tij elektoral në Gjirokastër. Më herët ai ishte në Përmet ku gjithashtu u prit me protesta nga mbështetës të opozitës të cilët kërkonin dorëheqjen e tij.

Megjithëse Presidenti Meta ka anulluar datën e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit, Partia Socialiste vijon të zhvillojë fushatën elektorale ndërsa Kryeministri Rama shprehet i sigurt se zgjedhjet do të mbahen më datë 30 dhe se dekreti i presidentit është anti-kushtetues. /Opinion.al

Pas