Aktualitet

Rama prezanton videon: Sateliti i parë shqiptar në orbitë në muajin Mars


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:28 - 20/10/21 |
el ida

Kryeministri Rama vijon të  prezantojë hapa të mëtejshëm sa i takon daljes së Shqipërisë me dy satelitë në orbitë.

Si për të konfirmuar që deklarata e tij  nuk qe as një shaka dhe as një lapsus, Rama publikon një video në të cilën tregon se sateliti Albania 1 do të jenë në orbitë në muajin Mars dhe Albania 2 në Qershor.

Pas