Aktualitet

Lezhë/20 masa sigurie në aksionin antidrogë, 5 prej tyre efektivë policie


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:14 - 20/10/21 |
el ida

Një aksion antidrogë i policisë ka nisur mbrëmë pas mesnatës në zonën e Lezhës. Sikurse bëhet me dije ky aksion është inicuar me urdhër të SPAK dhe raportohet se janë lëshuar të paktën 20 masa sigurie.

News 24 bën me dije se 5 prej personave ndaj të cilëve është lëshuar masë janë punonjës policie. Nga aksioni, mësohet se policia ka goditur një grup kriminal, që kultivonte dhe trafikonte hashash në kufi me Pukën dhe Mirditën./Opinion.al

Pas