Politikë

Rama përshëndet ILD për kallëzimin e gjyqtarit: Sfidoi hapur drejtësinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:41 - 14/10/20 |
Opi Nion

Ka reaguar kryeministri Edi Rama në lidhje me kallëzimin e bërë nga Inspektori i Lartë të Drejtësisë ndaj gjyqtarit Markelian Kuqo, i cili liroi në mënyrë të dyshimtë Gerd Gjinerarin, i dënuar për vrasjen e Arben Grorit në Itali më ’97.

Rama e quan gjyqtarin një të paudhë që a sfiduar hapur drejtësinë dhe popullin.

“Përshëndes Inspektorin e Lartë të Drejtësisë për kallzimin e një të paudhi me çyrk gjykatësi që ka sfiduar hapur drejtësinë dhe popullin, duke liruar një të dënuar me burgim të përjetshëm! Më në fund një hap i vonuar në rrugën e duhur të vendosjes së drejtësisë në drejtësi”, mbyllet postimi i Ramës.

Pas