Kryesore

Rama për bizneset e vogla: Do të rriten në mandatin e tretë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:53 - 25/02/21 |
Opi Nion

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka vizituar një sërë biznesesh të vogla në Berat.

Përmes një postimi në “Facebook”, Rama shprehet se deri në vitin 2029, për bizneset e vogla, tatim fitimi do të jetë zero TVSH.

Kryeministri shkruan se në mandatin e tretë të Partisë Socialiste bizneset e vogla do të shtohen në Shqipëri.

Postimi

Tatim fitimi ZERO Tvsh ZERO deri në 2029 për të gjitha bizneset e vogla. Në 2013 ishin 60 mijë, sot janë 100 mijë dhe do të rriten më shpejt se asnjëherë më parë në Mandatin e Tretë.

Pas