Aktualitet

Rama: Pastërti shembullore në bregdetin e Himarës, asnjë pagesë për pushuesitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:21 - 24/07/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama shprehet se tashmë në vendin tonë janë garatuar hapsirat publike për pushuesit.

Nëpërmjet një postimi në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, kreu i  qeverisë ka postuar foto nga plazhet publike të Himarës, krahas së cilave shkruan se vija bregdetare i ka plotësuar standardet e pastërtisë, duke e cilësuar administrinin nga ana e bashkisë si shembullore.

Rama thekoson palzhet publoke që administrohen nga bashkia janë pa asnjë pagesë për pushuesit.

Në mbledhjen dy ditore me krytarët e bashkive, një nga pikat kryesore që Rama iu këkroi krybashkikakëve ishte pikërisht pastërtia e qytetit dhe zonave që ata administrojnë.

Pas