Life Style

Tre shenjat e horoskopit që përcjellin energji negativeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:42 - 24/07/22 |
Opi Nion

Virgjëresha

E njohur për qëndrimin e saj kritik ndaj çdo gjëje, Virgjëresha ankohet vazhdimisht dhe e ka të vështirë të gjejë pozitiven në situata. Për shkak se mendon se po bën gjithçka siç duhet, askush nuk është aq i denjë për t’i qëndruar në krah, ndërsa kur gjërat nuk shkojnë ashtu siç dëshiron ajo, atëherë zemërimi dhe energjia negative pushtojnë gjithçka rreth saj. Ajo përfundon duke u bërë e pakëndshme, me rezultat që njerëzit rreth saj ndihen keq dhe jo rehat pranë saj.

Akrepi

Akrepat mjaft intuitivë e kanë të vështirë të kontrollojnë emocionet e tyre, aq sa ndonjëherë kërkohet edhe arsyeja më e vogël për një shpërthim të fortë. Në të njëjtën kohë, kjo shenjë ka një snobizëm të lindur që disa njerëz e keqkuptojnë dhe e kalojnë për të keqe. Ata janë shumë dyshues dhe presin më të keqen nga të gjithë, prandaj shpesh duken armiqësorë. Sjellja e tyre krijon një atmosferë të çuditshme që ndikon negativisht në mjedis dhe ata që i rrethojnë.

Bricjapi

Bricjapët e shohin të lodhshëm ndërveprimin me të tjerët. Ky perceptim i bën ata të duken të largët dhe snob. Ata janë të zhytur në problemet e tyre që e bëjnë të vështirë të shohin se çfarë po ndodh rreth tyre. Në të njëjtën kohë, ata mund të bëhen shumë të rreptë në gjykimet e tyre, ndërsa mënyra e të shprehurit është shumë e mprehtë dhe e papërpunuar. Kështu, ata që flasin me ta ndihen të parehatshëm, të ofenduar dhe përfundimisht ndalojnë së foluri me ta.

Pas