Kronikë

E përfshirë në korrupsion, GJKKO vendos për gjyqtaren e ElbasanitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:58 - 24/07/22 |
Opi Nion

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka ekzekutuar masën e sigurisë “arrest në shtëpi” për gjyqtaren e Elbasanit, Zamira Vyshka, e cila akuzohet për korrupsion.

Ndërkohë, GJKKO ka ekzekutuar masat e sigurimit “Arrest në burg”, për shtetasin Ilir Pashaj, me detyrë avokat mbrojtës, si dhe për shtetasit Taulant Ramollari dhe Xhulio Musai.

E pyetur nga gazetarët jashtë dyerve të GJKKO, gjyqtarja Vyshka nuk ka pranuar të japë asnjë informacion mbi seancën gjyqësore, duke thënë shkurtër se “do të flasë avokati”.

Pas