Aktualitet

Rama-opozitës: E zhytur në thesin e rublave. Ajo çka dimë nuk është e gjithaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:48 - 17/10/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama në një dalje për mediat pas mbledhjes së kryesisë së PS,  ka sulmuar ashpër opozitën.

I pyetur nga gazetarët nëse do të ketë bashkëpunim me opozitën  për sfidat që ka vendi përpara, Rama tha se opozita është e zhytur në thesin e rublave.

Më tej, kryeministri u shpreh: ‘Ajo çka dimë nuk është e gjitha ajo që duhet ditur.’.

“Në këtë epokë kërcënimi të madh, kur Shqipëria nuk bën përjashtim nga kërcënimi, kur na duhet të përballemi me pasojat që është e re dhe vjen te ne siç erdhi tërmeti, pandemia, duhet të jemi të qartë, të vendosur, të bashkuar, të lidhur me partnerë të fuqishëm. Do ishte mirë të kishim një opozitë që të rrinte mirë në këtë kontekst,  por kemi një opozitë që premton vetëm izolim nga bota dhe nga ana tjetër është e zhytur në buxhetin e rublave. Është fatkeqësi, edhe veprimtaria, edhe mënyra se si vepron në mënyrë të përditshme mbajnë erë. Ajo çka dimë nuk është e gjitha ajo që duhet ditur.”, tha Rama./Opinion.al

Pas