Aktualitet

Rama nxjerr pamjet e borëpastruesve në Rrugën e Kombit: Gatishmëri e plotë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:17 - 14/02/21 |
Semiljana Azizi
Kryeministri Edi Rama ka nxjerrë një video në rrjetet sociale, ku shihen borëpastruese të cilat janë në terren për të hapur rrugën e Kombit dhe për të krijuar lehtësi në lëvizjen e mjeteve.Sipas Ramës, qeveria është në gatishmëri të plotë në Rrugën e Kombit, përballë sprovës së jashtëzakonshme të motit.

‘Gatishmëri e plotë në Rrugën e Kombit, përballë sprovës së jashtëzakonshme të moti!’- shkruan Rama.

Ndërkaq, kujtojmë se pothuajse i gjithë territori i vendit, është përfshirë nga reshje bore, të cilat kanë shkaktuar vështirësi në lëvizjen dhe në qarkullimin e mjeteve./Opinion.al

Pas