Aktualitet

Rama nxjerr foton: Flamuri i Skënderbeut valëvitet në oborrin e EvropësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:24 - 20/07/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm duke publikuar një foto ku shihet flamuri shqiptar duke u valëvitur në oborrin e Evropës.

Në një status në rrjetrin social “Facebook” ai shkruam se është krenar për flamurin e Skënderbeut dhe Ismail Qemalit.

“MIRËMËNGJES

me krenari për flamurin e Skënderbeut dhe Ismail Qemalit në oborrin e Europës”-shkruan Rama.

Ditën e djeshme, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut çelën zyrtarisht negociatat për tu anëtarësuar në Bashkimin Evropian.

Pas