Kryesore

Rama: Nuk dua të ma përmendin më Balilin. Kapni “të fortët”!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:28 - 15/10/18 |
b.f

Kryeministri Edi Rama pati një fjalim të gjatë dhe patetik me drejtuesit e Policisë së Shtetit dhe me ministrin Xhafaj. U vu re sikleti i kryeministrit, të cilin e mbuluan djersët gjatë fjalimit. Ai tha se media dhe politika po shpifin për Policinë e Shtetit dhe mori rastin e oficerit Emiljano Nuhu, i cili denoncoi djalin e deputetit Rraja. Sipas Ramës, faji është jo vetëm i ociferit shpifës por edhe i SHCKB që nuk publikoi pamjet e komisarit të Fushë-Krujës.

Më tej ai u ndal edhe tek të fortët që nuk arrestohen, duke përmendur me emër Klemend Balilin.

“Nuk dua i dashur drejtor, të na përmendë ambasadorja e re amerikane Klemend Balilin, ashtu si nuk dua të jenë në detyrë drejtorë e shefa, në zona, ku uniforma vihen në diskutim dhe makinat e pordhës së tyre, po as nga kundërvajtësit që gërryejnë lumenj, presin pemë, hedhim inerte. Po kështu të fortët e llojit të atyre që sollën përgjakje në ish-Bllok në Tiranë”, u shpreh Rama.

Pas