Politikë

Rama në Twitter: Durimi s’është të presësh duarkryq


               Publikuar në : 14:43 - 25/05/19 |
Al Do

Kryeministri Edi Rama ka postuar së fundmi në Twitter një shprehje të Leon Tolstoit në lidhje me fuqinë e durimit.

“Durimi nuk është pritje. S’është të presësh duarkryq. Kjo është përtaci. Durimi është të vazhdosh kur vazhdimi është i vështirë dhe i ngadaltë. Dy luftëtarët më të fuqishëm janë koha dhe durimi” shkruan Rama në Tëitter.

Kryeministri ka theksuar në të katër letrat publike që i ka drejtuar shefit të opozitës se ai do të tregojë durim deri sa pala tjetër të ulet për dialog. Edhe në letrën e publikuar sot Rama nënvizon në fund të saj se “Me durim po Ju përsëris, ejani në Dialog”. /Opinion.al

Pas