Aktualitet

Rama: Në aeroportin e Kukësit zbresin turistë nga Gjermania, Zvicra dhe AustriaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:42 - 02/07/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të shtunë, duke publikuar një video nga aeroporti i Kukësit.
Përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”, krahas videos kreu i qeverisë shkruan se në këtë aeroport nuk ka vetëm pasagjerë nga Shqipëria e Kosova, por edhe turistë nga Gjermania, Zvicra dhe Austria.
Sipas tij, turistët zbresin në këtë aeroport për të kaluar pushimet në Shqipëri.

“MIRËMËNGJES
dhe nga Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit me pasagjerët jo vetëm nga Shqipëria e Kosova, por edhe turistë nga Gjermania, Zvicra dhe Austria, që shfrytëzojnë këtë portë të re të qiellit tonë për të kaluar pushimet në Shqipëri, ju uroj një fundjavë të mbarë”-shkruan Rama.

Pas