Aktualitet

Rama ndan dëshmitë e pacientëve të pavaksinuar: Do isha në shtëpi me kalamajtëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:37 - 04/12/21 |
Opi Nion

Kryeministri Rama ka ndarë në rrjetet sociale një video me dëshmi të personave të ndryshëm të shtruar në spital si pasojë e prekjes dhe komplikacioneve nga Covid 19.

Sikurse shihet nga videot mosha e tyre është relativisht e re, ndërsa të gjithë konfirmojnë se nuk janë vaksinuar.

“Në familjen time të gjithë janë të vaksinuar përveç meje se ishte zgjedhja ime. Kjo zgjedhje e gabuar më çoi këtu ku jam. Dua të them të gjithë të rinjtë duhet të vaksinohen pa përjashtim’, u shpreh një pacient.  “Po ju them të gjithëve të vaksinohen sepse do të përfundoni si puna ime këtu”, u shpreh një paciente tjetër.

“I bëj thirrje të gjithë moshës sime, edhe më të vegjël, të vaksinohen, një orë e më parë. Po të isha vaksinuar do isha në shtëpi me kalamajtë”, thotë një i tretë në videon që shpërndan Kryeministri.

“Kur përballesh me vendimin e gabuar për të refuzuar vaksinën”, shkruan Rama në postimin që shoqëron videon./Opinion.al

Pas