Kronikë

Gjykata jep arrest me burg për të dyshuarit e vrasjes së ish-deputetit  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:10 - 04/12/21 |
Opi Nion

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg me afat 30 ditor, për dy të akuzuarit lidhur  me vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujka mbrëmjen e 29 Nëntorit.

Kristian Kelmendi dhe Marjan Kola e kanë mohuar se janë të përfshirë në ngjarje, por gjykata ka vendosur që ata duhet të qendrojnë në qeli deri sa prokuroria të mbyllë dosjen hetimore dhe ta dërgojë për gjykim./Opinion.al

Pas