Kryesore

Rama: Më vjen keq për Rrahmanin, ka gruan që lufton me vdekjen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:47 - 08/10/18 |
b.f

Kryeministri Edi Rama duke folur në mbledhjen e grupit të PS, ka hedhur akuza të rënda ndaj opozitës, e cila sipas Ramës ka orkestruar rastin “Babale”, përgjimin e vëllait të ministrit, Xhafa. Sipas tij, i tillë do të dalë edhe rasti i Rrahman Rrajës që Rama e quajti “Babale 2”.

Kryeministri u shpreh i bindur se Taualant Balla, Rrahman Rraja dhe Artur Bushi nuk kanë qenë në komisariatin e Fushë-Krujës për të kërcënuar me armë “heroin” Emiljano Nuhu. Ai tha se ky është skenar i opozitës dhe kjo vertetohet nga pamjet filmike të komisariatit që janë sekuestuar nga prokuroria.

Duke u kthyer tek deputeti i tij, Rrahman Rraja i vënë në shënjestër të opozitës, Rama tha se ndjen dhimbje për Rrahmanin për të gjithë hallet familjare që e kanë zënë.

“Po, më vjen keq për Rrahmanin se ndodhet pranë spitalit me gruan që po lufton me vdekjen. Me një djalë që e meriton të jetë aty ku duhet të jetë (në burg). Ne nuk jemi të pagabueshëm. S’jemi të rënë nga qielli kemi të gjitha të metat, por ne s’jemi të lidhur me krimin”, theksoi Kryeministri.
/Opinion.al

Pas