Politikë

Rama-kuksianëve: Nuk ia vlen të humbni Anglinë për partinë


               Publikuar në : 19:10 - 25/06/19 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme një takim elektoral më qytetarët e Kukësit.

Rama premtoi se nën drejtimin e kandidatit të PS-së, Safet Gjici, do të ketë investime të rëndësishme siç është ndërtimi i aeroportit.

Gjatë fjalës së tij, kryeministrit u bëri thirrje kuksianëve që nuk ia vlen të lënë Anglinë për të mbrojtur partinë.

“Do të kenë mundësi të vijnë dhe të kthehen këtu direkt nga Londra në këtë aeroport, i cili do të jetë një aeroport jo thjesht i Kukësit, por përfshinë edhe pjesën tjetër në anën tjetër të kufirit. Kjo është arsyeja se pse investitorët janë këtu. Unë dua t’u them djemve të Kukësit që janë me PD. A ia vlen të humbni Anglinë për partinë, për kë? për Lulin, Saliun, Mulin, Bashkimin”,-tha Rama./ Opinion.al E.Xh.

Pas