Aktualitet

Rama kujton koalicionin me LSI: Funksiononin si qeliza kanceri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:02 - 04/04/21 |
Opi Nion

Gjatë takimit me qytetarët në Fier, kryeministri, Edi Rama ka kujtuar mandatin e parë të qeverisjes, kohë që ka qenë në bashkëqeverisje me LSI-në.

Rama tha se për një reformë që kërkonte PS, LSI kërkonte 10 vende pune pasi nuk mbanin përgjegjësi për reformën. Më tej vijoi deklaratën duke thënë se LSI fuksionon si qelizat e kancerit deri në azgjësimin e organizmit.

“Luli dhe PD nuk janë të lirë, janë të kapur për këmbësh nga Meta e Kryemadhi. Kur ishim në koalicion kemi bërë plot gjëra të mira, ne për reforma, ata për vende pune. Për një reformë duheshin dhënë 10 vende punë andej. Sepse ata nuk mbanin përgjegjësi, ata funksiononin si qelizat e kancerit. Rritja dhe shpeshtimi i qelizave të kancerit është e njohur botërisht si pa qëllim. Vetëm për vetëasgjesim në fund, duke vetëasgjesuar gjithë organizmin. S’mund të kthehemi mbrapa.”- tha Rama./Opinion.al

Pas