Kryesore

Rama kryetarëve të bashkive: Problemet me ujin gangrenë, po abuzoniBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:13 - 17/06/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama, gjatë mbledhjes me kryebashkiakët e vendit ka prekur edhe problemin e ujit, i cili u shpreh se kjo është kthyer në një gangrenë.

Për të ardhur te një tjetër gangrenë, uji. Pse duhet të vazhdojmë të ballafaqohemi si qeveri me mangësira deri serioze për ujin në kushtet kur bashkitë në një pjesë të konsiderueshme të tyren nuk bëjnë detyrën por bashkëjetojnë me thellimin borxheve me abuzimin me këtë bashki. Kjo pasuri nuk shkon aty ku duhet të shkojë dhe nuk prodhon asgjë tjetër përveçse borxhe”,-tha Rama.

Pas