Aktualitet

Rama-kryebashkiakut të Beratit për Xhaminë Mbret: Hap Kuranin e mbill lule e pemë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:45 - 04/04/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar këtë të hënë punimet që po kryhen në qytetin e Beratit, në kuadër e projektit të fazës së dytë të Programit të Rilindjes Urbane.

Teksa u ndal te kopshti i Xhamisë Mbret, kreu i qeverisë kërkoi që në atë zonë të ndërtohet një kopsht.

Rama iu drejtua kryetarit të Bashkisë së Beratit, Ervin Demo dukë i thënë ““Merr hap Kuranin, pemë, lule të Kuranit mbilli këtu rreth e rrotull xhamisë. Mbilli ti. Del spektakël. Pjersa tjetër përfshihet deri poshtë dhe kjo bën realisht që të duket si koka e nuses në një fustan të gjatë dasme”.

Pas