Kryesore

Rama iu përsërit kushtin naftëtarëve: Dilni nga greva dhe do vij unë vetë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:23 - 23/10/20 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me grevën e urisë së naftëtarëve, të cilët i kanë bërë disa herë thirrje që të mos heshti, por të gjej një zgjidhje për shlyerjen e pagave të prapambetura.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se për të nisur bisedimet, naftëtarët më parë duhet të ndalojnë grevën.

 “Unë jo vetëm nuk po hesht por po përsëris çdo ditë: Ndalni grevën dhe ulemi diskutojmë për hallin tuaj! Nuk ka negociata me presione e me ultimatume në një familje, po ka qarje halli me logjikë e me zemër të hapur! E thjeshtë:Dilni nga greva dhe do vij unë vetë tek ju menjëherë.”-shkruan Rama./Opinion.al

Pas