Aktualitet

Naftëtarët i përgjigjen Ramës: Të vijë në Ballsh dhe të gjejmë zgjidhje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:55 - 23/10/20 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama iu kërkoi ditën e sotme naftëtarëve të Ballshit që të ndërpresin grevën e urisë dhe vetëm atëherë ai do të shkonte tek ata për të diskutuar për të gjetur një zgjidhje për pagat e prapambetura.

Ndërkohë, ka ardhur përgjigjja e naftëtarëve. Grevistët shprehen se nuk do e ndërpresin grevën deri në gjetjen e një zgjidhje konkrete të problemeve të tyre.

Po ashtu, naftëttarët thekson se nëse kryeministri kërkon të gjej vërtetë një zgjidhje, ai duhet të shkoj në Ballsh dhe të nisin bisedimet.

“E përgëzoj kryeministrin për lajmin e mirë që na jep neve. Edhe njëherë verdikti nuk është i imi, por i grave aty lart që po sakrifikojnë. Rama të vijë në Ballsh, të ulemi, të negociojmë për zgjidhje. Absolutisht jo, nuk e lemë grevën. Të ulemi këtu në Ballsh dhe të gjejmë zgjidhje”- tha një naftëtar./ Opinion.al

Pas